Анкета
НовиниНовозеландската компания “Phil&Teds” представя в България изключителната количка Promenade, подходяща от 0 до 4 - годишна възраст.» Група Родилница отбеляза Световния ден за премахване на насилието срещу жените със сайт, посветен на важността на първия контакт между майката и бебето.» В брой 66 на списание "Кенгуру" ще намерите безплатно приложение "Какво се случва в Родилното отделение".» Спестете 325 лв с Промо Пакета 4 в 1 на количка серия MUTSY 3Rider.» „Идеалната възраст за зачеване е около 25 години. Жените грешат, като отлагат забременяването заради кариерата или поради финансови причини." Това твърди индийският професор по хомеопатия д-р Аджит Кулкарни, който за първи път ще се срещне с български жу» Нов сайт за творчество - kidsarts.bg, пуснаха създателите на първия национално представителен каталог за детски спортове kidssports.bg. Порталът отново е насочен към деца и родители, като основната му цел е да превърне изкуството в ежедневие.» До министъра на здравеопазването БАПЗГ от Алианс на Българските Аушерки » За седма поредна година електронното списание Az-jenata стартира кампанията за превенция на Спина Бифида. Целта на проекта, традиционно провеждащ се около Благовещение, е да информира бъдещите родители и като цяло обществеността относно малформацията Спин» УАГ болница „Майчин дом" стартира Училище за родители. Основната цел е подготовка на бъдещите майки и татковци за най-емоционалния момент от живота на всяко семейство. » Ла Лече Лига България организира на 21 и 22 април в Стара Загора Втората международна конференция "Пътят на майчиното мляко" с участието на световнопризнатия лекар-специалист по кърмене д-р Джак Нюман.»
Родителска практика
Направи си сам! Салфетна техника
Брой 19 - Юни - 2008 Този път ще се опитаме да "открехнем вратата" към необятните възможности на салфетната техника, известна още като декупаж. Тази техника набира най-голяма популярност след средата на 19-ти век и оттогава не затихва. По същество представлява облепяне на всевъзможни предмети с хартиени апликации и последващото им запечатване с помощта на лак или специален медиум. Ще представим един от най-лесните и достъпни варианти - облепяне на обикновена дъска за хляб с мотив от салфетка и превръщането й в красиво и оригинално стенно украшение. Необходими материали: 1. Дъска за хляб или друг предмет по желание, който ще облепим. 2. Салфетка с интересен мотив. 3. Лепило - медиум за салфетна техника - може и разредено лепило С-200, но в магазините за художествени материали има всичко, което може да ви потрябва за тази задача. 4. Четка с мек синтетичен косъм и друга, по-обикновена, за нанасяне на лак и байц. 5. Байц (не е задължително, в случая си отива с избрания мотив) и някакъв прозрачен лак (яхтен лак например) - от железарията. 6. Ножица и подложка, за да не изцапаме. Последователност на работата: 1. С обикновена малка четка или памучен тампон на клечка боядисваме дъската с байц, за да стане по-тъмнокафява (отново да напомня - не е задължително, просто добре си пасва със слънчогледите от избрания мотив). 2. Изрязваме мотива от салфетката, като съобразяваме предварително къде ще го залепим и предвиждаме достатъчно място. Разделяме отделните слоеве на салфетката и взимаме само горния, с картинката. 3. Намазваме с тънък слой медиум дъската - цялата, за да изглежда равномерно лакирана. 4. Внимателно разполагаме изрязания мотив на мястото му, изглаждайки го леко от центъра към периферията. 5. Потапяйки начесто меката четка в медиума, започваме да го нанасяме пак от центъра към периферията, стараейки се да не се получават бръчки и да изгоним образуващите се "въздушни мехури" (това е най-трудната част, не винаги става от първия път). Не се притеснявайте, ако всичко полилавее и потъмнее - това е реакция на медиума с повърхността и след изсъхването би трябвало да изглежда добре. 6. След пълното изсъхване на медиума нанесете един или повече слоя прозрачен лак, за да запечатате картинката добре. По този начин изделието става устойчиво на вода и можем да го използваме и за външна украса. Забележки: 1. Работете на добре проветрено място - лаковете имат отровни изпарения! 2. Вместо лак, може да нанесете още един - два слоя медиум. Лакът обаче придава повече блясък и покрива изделието по-добре, правейки го по-устойчиво на външни условия. 3. Ако изделието, което ще покривате, е твърде тъмно, можете да го боядисате в по-светъл цвят с акрилна боя, за да не се изгуби мотивът от салфетката (тъй като слоят с мотива е много тънък и прозиращ). Можете и да използвате два от трите слоя на салфетката, за да придадете плътност на цветовете, но тогава се получават повече бръчки и се изглажда трудно. 4. Изчаквайте пълното изсъхване на всеки слой лак, медиум или байц.
Автор на идеята: Иво Домозетов
За да може да пишете коментар моля влезте в системата.
Ако нямате регистрация може да си направите тук |
|
Магазин Новини Екип VIP карта Условия за ползване Реклама в списанието Реклама в уеб сайт Архив Приятели Въпроси и отговори Контакти Карта на сайта Всички права запазени 2009г. Created by |