Новини

БЪЛГАРИН СПЕЧЕЛИ СЪСТЕЗАНИЕТО ПО РОЛЕР СКИ В БЕЛМЕКЕН

Измежду 30 мъже от България и Европа надеждата на българския биатлон Веселин Цинзов от клуб „Александър Логистик” спечели съревнованието по ролер ски

Измежду 30 мъже от България и Европа надеждата на българския биатлон Веселин Цинзов от клуб „Александър Логистик" спечели съревнованието по ролер ски, което се проведе на 15 август в Белмекен. Състезанието се организира за 15-та година и е под наименованието „Купа Сивен".

В „Купа Сивен" 2010 взеха участие 30 мъже, 15 жени, 14 младежи, 6 девойки, 11 момчета, 11 момичета и 6-ма ветерани. Победителка сред жените стана рускинята Олга Рочева от спортен клуб „Тюмен" с време 27,16 минути, а втора завърши българката Теодора Малчева от биатлон клуб „Александър Логистик". При мъжете се случи точно обратното - българинът Цинзов взе първото място с 53,14 минути, следван от руснака Александър Кузнецов от „Ханти-Мансийск". Българин стана победител и в надпреварата 9 км юноши ролер ски - Антон Синапов, също представител на клуб „Александър Логистик".